• V teplom slnku marcovom

• Milí rodičia,

srdečne Vás pozdravujeme z domu. Veríme, že situácia sa čoskoro stabilizuje do takej miery, aby sme sa mohli znova stretávať v  materskej škole. Z celej sily Vám držíme palce, aby ste zvládli tieto dni v radosti a pohode. Želáme Vám pevné zdravie a veľa trpezlivosti a pevné nervy.

Keby deti mohli chodiť do materskej školy, venovali by sme sa v tomto období témam v spojitosti s nástupom jari (tento rok bude jarná rovnodennosť 20.3.2020). Rozprávali by sme sa o charakteristických znakoch jari, ako je rozkvitanie prvých kvetov, pučanie stromov, návrat sťahovavých vtákov, teplejšie počasie, obliekanie v tomto období, sadenie kvetov  a pod..

Ak by ste mali chuť s deťmi tvoriť k tejto téme, posielame Vám niekoľko nápadov vhodných pre menšie i staršie deti.

Najprv báseň, ktorá je o prvom jarnom mesiaci. Deti môžu báseň dramatizovať, teda napodobňovať pohybom.

MARCOVÉ SLNIEČKO

V teplom slnku marcovom,       (stoj spojný, ruky vzpažiť, postupne upažiť)

prebudil sa jeden strom.

Zakyvotal vetvičkami:               (úklony telom s rukami vzpaženými - vpravo, vľavo)

"Vitajteže starí známi!

Poďte púčky na konár,             (potlesk rukami)

už je jar, už je jar!"

Keby ste mali chuť spolu s deťmi naučiť sa  aj iné básničky, môžte sa inšpirovať.

Keby ste chceli s deťmi precvičovať grafomotorické zručnosti a máte možnosť vytlačiť si obrázok, nech sa páči pár jarných kvietkov. Tie s prerušovanými čiarami sú pre staršie deti. Pred vyfarbením obrázok obtiahnu ceruzkou. Prosím o dodržanie správneho úchopu ceruzky. (Staršie deti budú vedieť ako, stále im to opakujeme.)

Keby ste mali chuť s deťmi vyrábať a tvoriť na jarnú tému, môžte sa inšpirovať napríklad takýmito kvetinkovými vzormi. Deti si pri vyrábaní precvičia strihanie, lepenie, maľovanie, spájanie a pod..